Sprzęt audio x 2 (Nr 7622092)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Sprzęt audio
110 x 60 x 60 cm
80 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
160 kg
Dystans
2620 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Busko-Zdrój

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Mayo, Westport

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których transport wymaga wielkiej ostrożności uważa się przesyłki, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i łamliwe. Kwalifikujemy do nich np. instrumenty muzyczne, przedmioty tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z delikatnych materiałów. Pośród często przewożonych przedmiotów natrafimy na pianina, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia należytego ochronienia przesyłki jest ważna. Warto wziąć materiały zabezpieczające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa oraz tektura. Folii bąbelkowej oraz kartony dobrze jest użyć do ochronienia niedużych fragmentów – można je kupić w sklepie budowlanym i w portalach w sieci. Tymczasem folia stretch stosowana będzie do opakowania całego przedmiotu. Do osłonięcia pakunku można zastosować także koce, styropian, magazyny, ręczniki i taśmy.

 

Koszt transportu paczki o nadzwyczajnej ostrożności

 

Cena przewozu przesyłki, która domaga się wyjątkowej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz gabarytów, jak również od odcinka między punktem załadunku i miejscem rozładunku. Na ostateczny koszt może mieć wpływ również konieczność dostarczenia tworzyw zabezpieczających przez firmę przewozową. Przykładowo, za transport lustra na odcinku Warta - Gliwice wydano prawie 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek z Holandii do Łodzi zostało zapłacone 200 złotych. Za przewóz rzeźby kamiennej na odcinku Warszawa – Umianowice zapłacono 300 złotych.