(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

stalowy jacht motorowy (Nr 5989487)

stalowy jacht motorowy

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

8000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1122.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Ede

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 20 maj 2020 do 21 maj 2020


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Żeby zdobyć dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie parametry można otrzymać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, wypadałoby zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić wyłącznie te, które są konieczne na łodzi. Wszystkie elementy, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Ceny transportu jachtu związane są głównie od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.