(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Stanfor (Nr 6053246)

Stanfor

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 2481.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Yaiza

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Ferrol

8 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.