(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Stary Mercedes SLC (Nr 6707322)

Stary Mercedes SLC
Waga
Sztuk
Stary Mercedes SLC
Długość
4500 cm
1350 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1350 kg
Dystans
904 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 15 paź 2020 do 20 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.