(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Stary motor powojenny (Nr 4822872)

Stary motor powojenny

Marka i model:

motor powojenny

Waga w kg (łączna):

200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1973.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Møre Og Romsdal, Ulsteinvik

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.