(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Static caravan (domek przenosny) (Nr 5273610)

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

1000000000000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2356.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Newcastle Upon Tyne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki używane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są zapakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również przewożona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest trwała, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy kontener posiada stosowny osprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki zazwyczaj przewozi się ciężarówkami.

Rodzaje kontenerów

Najczęściej wybieranym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to kontener o objętości blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 palet. Kontenery te z reguły używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – ich gabaryty są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany bywa w przewozie towarów potężnych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują również kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i rodzaju przewożonego towaru, drogi oraz szczególnych elementów, które firma przewozowa musi zrealizować w trakcie przewozu.