(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

subaru (Nr 5561115)

Marka i model:

subaru outback

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 307.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dragun

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Kostrzyn Nad Odrą

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.