(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SUBARU (Nr 5637619)

SUBARU

Marka i model:

SUBARU FORESTER

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1146.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Laponia, Rovaniemi

12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

18 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.