(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 11:58

Subaru BRZ

(Nr 2640808)

Marka i model:

Subaru BRZ

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1954.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Sandomierz, Polska

30 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Coventry, Wielka Brytania

16 maj 2018