(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 14:18

subaru forester

(Nr 2243709)
subaru forester

Marka i model:

Subaru forester

Waga w kg (łączna):

1440.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 362.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kąty Wrocławskie, 55-080, Polska

Od 27 gru 2017 do 14 sty 2018

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Od 27 gru 2017 do 14 sty 2018