(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Subaru forester (Nr 5449694)

Subaru forester

Marka i model:

Subaru forester

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 365.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Legionowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.