(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Subaru impreza (Nr 4698172)

Subaru impreza

Marka i model:

Subaru impreza

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2201.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

30 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.