Subaru impreza (Nr 6098946)

Subaru impreza

Marka i model:

Subaru impreza sti

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1343.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Góra Kalwaria

Od 13 lip 2020 do 20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Lazzaretti

Od 20 lip 2020 do 27 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.