Subaru impreza (Nr 6190029)

Subaru impreza

Marka i model:

Subaru Impreza

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2201.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

Od 12 sie 2020 do 14 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.