Subaru Impreza (Nr 6489233)

Subaru Impreza
Waga Sztuk:
Subaru Impreza 4 Gen. [restyling] (2014 - 2020) WRX STI Sedan 4-Puertas
Długość
459 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1595 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1595 kg
Dystans: 3815 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 31 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.