Subaru Impreza (Nr 6696591)

Subaru Impreza
Waga Sztuk:
Subaru Impreza 1 Gen. [restyling] (1996 - 2000) WRX STI Sedan 4-Türig
Długość
435 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1270 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1270 kg
Dystans 1191 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Solothurn, Olten

Od 11 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

6 lut 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.