(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 19:48

Subaru legacy wagon 2004

(Nr 3002704)
Subaru legacy wagon 2004

Marka i model:

Subaru legacy wagon

Waga w kg (łączna):

1650.00

Dystans: 285.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Forgandenny, PH2 9HR, Wielka Brytania

30 lip 2018

Adres i termin dostawy

Birtley, DH3 1QT, Wielka Brytania

6 sie 2018