Subaru Outback (Nr 6643074)

Subaru Outback
Waga Sztuk:
Subaru Outback 5 Gen. (2014 - 2018) Familiar
Długość
481 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1675 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1675 kg
Dystans 989 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 18 sty 2021 do 1 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 1 mar 2021 do 3 mar 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.