Subaru Outback (Nr 7615813)

Subaru Outback
Waga
Sztuk
Subaru Outback 5 Gen. (2014 - 2018) Wagon
Długość
481 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1639 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1639 kg
Dystans
2616 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kolorado, Boulder

Od 25 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Wirginia, Charlottesville

Od 4 maj 2021 do 11 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.