(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Subaru XV (Nr 7527305)

Subaru XV
Waga
Sztuk
Subaru XV 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
446 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1426 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1426 kg
Dystans
4016 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 20 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Finlandia Południowo-Zachodnia, Turku

Od 26 kwi 2021 do 6 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.