sunra hawk (Nr 5693326)

sunra hawk

Marka i model:

sunra hawk

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 874.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Mérida

19 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

21 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.