(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Super Soco TC (Nr 5465058)

Super Soco TC

Marka i model:

Super Soco

Waga w kg (łączna):

70

Budżet zlecenia [€]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2180.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.