(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SurRon Light Bee (Nr 6462055)

Marka i model:

SurRon Light Bee L1e X

Waga w kg (łączna):

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 433.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Od 19 sie 2020 do 20 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 21 sie 2020 do 22 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.