(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SurRon Light Bee (Nr 6509991)

Waga
Sztuk
SurRon Light Bee
Długość
186 cm
50 kg
1
Łączna waga:
50 kg
Dystans
350 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Od 1 wrz 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 1 wrz 2020 do 6 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.