(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SurRon Light Bee L1e (Nr 7502214)

Waga
Sztuk
SurRon Light Bee L1e
Długość
187 cm
50 kg
1
Łączna waga:
50 kg
Dystans
303 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.