Susuki VX 800 (Nr 6678955)

Waga Sztuk:
Susuki VX 800
Długość
200 cm
240 kg
1
Łączna waga: 240 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Boliwia, Tja, Tarija

Od 14 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.