(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suszarnia zbiornik (Nr 5615171)

Marka i model:

Zbiornik

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 831.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Garbsen

Od 3 sty 2020 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sobowidz

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych nierzadko jest transportem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny swobodnie jeździć po jezdniach, bowiem ich wymiar przerasta możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Komplikację przedstawiać może jeszcze nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa standardy dozwolone dla większości tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych mają właściwie przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować urządzenia rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza dozwolone zasady wielkością lub wagą, potrzebne będzie dostanie specjalnego pozwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu urządzeń rolniczych

Cena transportu maszyny uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być dodatkowo termin przewozu.