(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 09:02

Suv

(Nr 2250276)
Suv

Marka i model:

Bmw X5

Waga w kg (łączna):

2170.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Dystans: 2974.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

4 sty 2018

Adres i termin dostawy

Sofia, 1000, Bułgaria

8 sty 2018