(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki (Nr 5724255)

Suzuki

Marka i model:

Suzuki Vitara

Waga w kg (łączna):

1230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2249.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akwizgran

15 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Παραλία

21 kwi 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.