(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki (Nr 6072823)

Suzuki

Marka i model:

Suzuki ax 100

Waga w kg (łączna):

94

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

4

Dystans: 4137.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 7 maj 2020 do 8 maj 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New York City, Queens County

Od 22 maj 2020 do 26 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.