(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-16 12:58

Suzuki bandit 600 1998

(Nr 2159607)
Suzuki bandit 600 1998

Marka i model:

Suzuki bandit

Waga w kg (łączna):

127.00

Dystans: 1928.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Murcia, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bruksela, 1000, Belgia

Termin elastyczny