Suzuki Bandit 600 N (Nr 6999782)

Suzuki Bandit 600 N
Waga
Sztuk
Suzuki Bandit 600 N
Długość
206 cm
208 kg
1
Łączna waga:
208 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romagna, Bologna

Od 16 gru 2020 do 9 sty 2021

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

Od 13 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.