(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki Bandit 600 S x 1, Suzuki RMZ 450 x 1 (Nr 8006790)

Waga
Sztuk
Suzuki Bandit 600 S
Długość
206 cm
208 kg
1
Suzuki RMZ 450
Długość
219 cm
123 kg
1
Łączna waga:
331 kg
Dystans
817 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Hochdonn

Od 4 wrz 2021 do 12 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Gogolin Miasto

Od 13 wrz 2021 do 16 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.