(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-24 22:42

suzuki bandit newcastle-bochnia

(Nr 2412336)

Marka i model:

suzuki bandit

Waga w kg (łączna):

240.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2114.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Newcastle upon Tyne, Wielka Brytania

Od 26 lut 2018 do 4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Bochnia, 32-700, Polska

Termin elastyczny