(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Boulevard C50 Limited Edition (Nr 6862774)

Suzuki Boulevard C50 Limited Edition
Waga
Sztuk
Suzuki Boulevard C50 Limited Edition
Długość
251 cm
302 kg
1
Łączna waga:
302 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 30 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Osaka, Osaka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.