Suzuki Burgman 125 (Nr 6743444)

Suzuki Burgman 125
Waga Sztuk:
Suzuki Burgman 125
Długość
206 cm
150 kg
1
Łączna waga: 150 kg
Dystans 533 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Elche

Od 2 lis 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 lis 2020 do 20 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.