(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Burgman 125 (Nr 7592439)

Suzuki Burgman 125
Waga
Sztuk
Suzuki Burgman 125
Długość
206 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
323 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Od 27 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.