(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Burgman 125cc (Nr 6116540)

Suzuki Burgman 125cc

Marka i model:

Suzuki Burgman 125Cc

Waga w kg (łączna):

140

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 746.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 1 cze 2020 do 10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Motril

Od 1 cze 2020 do 28 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.