(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-20 21:25

Suzuki Burgman 150

(Nr 2168277)
Suzuki Burgman 150

Marka i model:

Suzuki Burgman 150

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

70

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 539.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, 08030, Hiszpania

Od 22 lis 2017 do 23 gru 2017

Adres i termin dostawy

Alacant, 03012, Hiszpania

Termin elastyczny