(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SUZUKI BURGMAN 200 (Nr 6052874)

Marka i model:

SUZUKI BURGMAN 200

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2942.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, San Javier

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.