(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-30 18:50

Suzuki burgman 250

(Nr 2336356)
Suzuki burgman 250

Marka i model:

Suzuki burgman 250

Waga w kg (łączna):

171.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 1463.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tarragona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Antwerpia, Belgia

Termin elastyczny