(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki burgman 650 (Nr 5559323)

Suzuki burgman 650

Marka i model:

Suzuki burgman 650

Waga w kg (łączna):

600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Massachusetts, New Bedford

Od 21 gru 2019 do 22 gru 2019

Adres i termin dostawy

Portoryko, Pr-784, Caguas, Municipio Caguas, Puerto Rico

12 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.