Suzuki Celerio 2016 (Nr 6087546)

Suzuki Celerio 2016

Marka i model:

Suzuki celerio 2016

Waga w kg (łączna):

500

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1619.00 km

Adres i termin nadania

Liban, قضاء عاليه, عاليه

Od 1 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.