(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 13:24

Suzuki dr 125 (Nr 2745284)

Suzuki dr 125

Marka i model:

Suzuki dr125

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 549.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny