(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SUZUKI dr 650 (Nr 5881575)

SUZUKI dr 650

Marka i model:

SUZUKI dr 650

Waga w kg (łączna):

145

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 483.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Chorzów

26 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Wałcz

28 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.