(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki DR 650 (Nr 7595126)

Suzuki DR 650
Waga
Sztuk
Suzuki DR 650
Długość
226 cm
147 kg
1
Łączna waga:
147 kg
Dystans
1843 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Marsylia

5 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.