Suzuki DR 650 (Nr 7839958)

Suzuki DR 650
Waga
Sztuk
Suzuki DR 650
Długość
226 cm
147 kg
1
Łączna waga:
147 kg
Dystans
5302 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

Od 10 sty 2022 do 11 sty 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Od 14 lut 2022 do 28 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.