Suzuki DR 650 SE (Nr 7218468)

Suzuki DR 650 SE
Waga
Sztuk
Suzuki DR 650 SE
Długość
225 cm
147 kg
1
Łączna waga:
147 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 18 mar 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 30 kwi 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.