Suzuki DR-Z 400 (Nr 6651878)

Suzuki DR-Z 400
Waga Sztuk:
Suzuki DR-Z 400
Długość
224 cm
113 kg
1
Łączna waga: 113 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, San Sebastian

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 12 paź 2020 do 22 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.