(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki DR650 (Nr 4353029)

Marka i model:

Suzuki DR650

Waga w kg (łączna):

140

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1493.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.